🥳NOVINKA POUZE U NÁS čerstvé řezané hortenzie po celý rok🌸

 

c


Máme velkou radost, že jako jediní Vám nabízíme královnu řezaných květin hortenzii po celý rok.
Přijeďte si k nám vybrat a dělejte radost zákazníkům květinami od nás.

ℹ️Pokud hortenzie příliš nepoužíváte, máme pro Vás 5 tipů, jak s nimi správně pracovat, aby vydrželi dlouho čerstvé:

1. Řezání stonků: Po zakoupení hortenzií, je vhodné nejprve zkrátit konec stonku pod co nejvíce šikmým úhlem. Tímto krokem se zvýší plocha, kterou rostlina může využít k nasávání vody. Doporučuje se použít ostrý nůž nebo ostříhané květinové nůžky, aby nedošlo k poškození stonku. Můžete lehce vyškrábat i bílou dužinu, aby nebránila stonku v nabrání vody.

2. Vhodná váza a voda: Hortenzie jsou žíznivé rostliny, proto je důležité umístit je do dostatečně velké vázy s čistou a teplou/ horkou vodou. Nalijte vodu do vázy do dvou třetin její výšky. Pravidelně kontrolujte hladinu vody a doplňujte, jakmile se sníží. Pamatujte, že hortenzie nejsou rády ve stojaté vodě, takže je vhodné měnit vodu každý den.

3. Teplota a umístění: Řezané hortenzie preferují střední teploty, ideálně kolem 18-22°C. Vyvarujte se umisťování vázy s květinami na přímé slunce nebo do průvanu. Místo by mělo být dobře větrané, ale bez vystavení přímému teplu.

4. Odstranění listů: Pokud chcete, aby vám hortenzie vydržely co nejdéle, je vhodné odstranit co největší množství listů. Listy si také berou vodu, takže se jí potom k hlavě dostane menší množství. Hlavně je potřeba odstranit listy, které by byly pod hladinou vody. Mohly by uhnívat, šířily by se bakterie a květina by rychleji odumírala.

5. Usušte je: Hortenzie jsou vhodné na sušení. Proto až budete mít pocit, že je ten správný čas (nesmí být příliš pozdě), je můžete otočit hlavami dolů a usušit. A budou vám sloužit do dekorací aranžmá.

BONUS tip: Pokud vám hlava hortenzie změkla příliš brzy, vložte čerstvě seříznutý stonek do horké vody, a nechte ji v této vodě stát. Pár dní jí to rozhodně přidá!

Už k nám jedete?😉

y